4 Eylül 2016 Pazar

Bu aralar hayat

Gönderen Strasbourgdaki Istanbullu zaman: 4.9.16
Ahhhh ah kendime çok kızıyorum daha fazla uğrayıp yazamadığım için.


Kızım yürümeye başlayalı zamanda koşar oldu O_o


Bebekken hep derlerdi bunlar iyi günlerin hele bi yürüsün o zaman gör, peşinden çok koşacaksın, daha fazla yorulcaksın. Asıl o zaman zor olcak derlerdi. Aksine yürüyünce daha kolay oldu herşey. Çünkü yürüyüp gezmesi kendine yetiyor onun için bir aktivite oldu. Oyuncaklarla uzun uzun oynamaz eline bi tane minik bi top yada kinder sürprizlerinin oyuncak kutusunu alır ve onunla gezer başka bişey talep etmez.


Bi ara mutfak dolaplarının saklama kapları olan bölümüne takılmıştı. Ben mutfaktaysam gelirdi ve ne varsa çıkarıp dökerdi. Şimdi pek kalmadı orayı dökmesi :) benim için sorun değildi işimi hallettiğim sürece :)


12 aylık olmaya bi kaç gün kala merdivenleri çıkmaya başladı. Kaldırdığımız parkın parmaklıklarını merdivenlerin önüne koyduk 2 ay falan durdu onuda kaldırdık. Çünkü biz nerdeysek Ela da orda. Pek peşimizden ayrılmaz..


Favori çizgi filmi Niloya :) "Anne sana Niloya'yı açsın mı" dediğimde hıhı anlamında kafa sallıyor :))
O hıhısı beni öldürüyor zaten bayılıyorum yaa o haline.


Uyku düzenimiz biraz karıştı bu ara. Yaz olduğu için geç yatırıyorum ister istemez. Çoğu zaman dışarıda geçti oda normal artık.


1 hafta önceye kadar gece 5-6 kez emmeye kalkıyordu. Bi gün çok fena kafam attı ve ani kararla gece emzirmesini bıraktım. İyiki bıraktım şimdilerde akşamdan sabaha hiç uyanmadan kendi yatağında yattığı gece oldu. 1 kez uyanıp su içip yanımıza gelip sabaha kadar uyanmadan yattığı gece oldu. Pişman değilim daha iyi dinleniyorum bende. Gündüz emzirmeye devam tabi ;)


Gündüz uykularını hala iki kez uyuyor maksimum 1 buçuk saat minimum 45 dakika uyuyor. 3 veya 3 buçuk saat uyanık kalıyor gündüz :)


Kendi kendine oynaması en büyük avantajım.  Herşeyden oyun çıkarıyor :)


Evimizin terası yapıldı bu yaz. Doğumgününde gelen bahçe için olan çocuk evini kurduk oraya. Ayakkabılarını alıp alıp geliyor bana giydireyim diye :) sonra çıkıp  balkonda oynuyor birazda :)


Hayat böyle bu aralar :) her geçen gün çok daha keyifli oluyor kızımızla.
Çok şükür :)


Bugün o4.o9.2o16 pazar
Ela14 ay 26 günlük 

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Strasbourgdaki Istanbullu Copyright © 2011 Design by Ipietoon Blogger Template | web hosting